Dijital Ajanslar Zirvesi Notlarım – #DAZ14

daz


Geçen Cumartesi günü (1  Kasım 2014) şirketçe Dijital ajanslar Zirvesine katıldık. Genel olarak ortalama bir zirveydi diyebilirim. İlk defa yapıldığı için acemilikler olduğunu düşünüyorum. Seneye olursa gene gidip bir şans daha vermek istiyorum. Sebebi notlarımda geçiyor. Notlarıma gelince :

-Sabahki ajans başkanlarının konuşmaları nispeten yararlıydı. Fakat bazılarının sunum hazırlamayıp aklına ne glirse onu konuşmayı tercih etmesini doğru bulmadım. Bir de içlerinden birinin “Yeni başlayanlara tavsiyem, akşam 6 buçukta iş bitti diye çıkıp gitmeyin” demesi benim için en itici cümle oldu diyebilirim. Ayrıca dijital ajans başkanı olup konuşmasına sunum hazırlamış olanlar, “Şu sunumu bi açar mısın?” diye sorması benim için garip bir olgu idi. Yani dijital ? Ayrıca dijitalliğimize dijitallik katan video açıp bir türlü ses alınamaması problemine hiç girmiyorum.

-Öğleden sonra  ki ilk oturum da konuşmacılar sosyal medya üzerinde durdu. Bu kısımın tam özeti : Plaza Türkçesi + Biz bunu yaptık + vay be adamlar yapmış denebilir. Hatta bazı yerlerde sosyal medyada yaptığı güzel işlerden bahseden bir abimizin, verdiği örnekte kullandığı yöntem “Random act of Kindness” olduğunu belirtememesi gene sosyal medya uzmanlığının nerelere geldiğini gösterdi. Bana göre konuşmacıların ortalama sosyal medya bilgisi ile birşeyler hazırladıkları  aşikar.

– Daha sonraki oturumda konu mobildi. Gayet doyurucu sunumlar + rakamlar + istatistikler konuşuldu. Tatmin ediciydi.

Akşam üzeri oturumunda konu SEO idi. Benim çok ilgilimi çekmediğinden o kısmı dinleyemedim. Tabi akşam pazarda balık kalmaması ve otopark problemi yüzündende ayrılmış olabilirim.

Buraları "gomple" benim gençler...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>