Nextgen ile Yeni Galeri Oluşturma ve İçeriğe Eklemek (Resimli Anlatım)

banner-772x250

Yeni Galeri Oluşturma ve İçeriğe Eklemek

1

Galeri oluşturmak için resimdeki gibi galeri başlığı altından “add gallery/images” seçeneğine tıkladıktan sonra, açılan kısımda “create new gallery” seçiliyken yandaki kutuya Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan galeri ismini giriniz. Daha sonra mavi ile işaretli kısma resimleri sürükle bırak yapınız.

2

Daha sonra yukarıdaki resimde görülen “Start Upload“ tuşuna basınız.

 

3

 

Yukarıdaki resimde olduğu gibi yükleme başlayacaktır.

Yükleme bitince aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız :

4

Daha sonra galeriyi eklemek istediğiniz yazı veya sayfaya giderek aşağıdaki resimde gösterildiği şekilde “NextGEN Gallery – Attach To Post” tuşuna tıklıyoruz.

5

 

Açılan pencerede aşağıdaki gibi  “Display Galleries” altından “Select a display type” tıklıyoruz ve nasıl görüntülenmesi gerektiğini seçiyoruz.

6

Görüntüleme şeklini seçtikten sonra “What would like to display?” kısmından yayınlamak istediğimiz galeriyi “Sources” kısmından “Galleries” seçtikten sonra Galleries kutucuğundan seçiyoruz. Save tuşuna basıyoruz ve galeriyi eklemiş oluyoruz.

7

Daha sonra sayfayı yayınlayarak galerimizi görebiliriz.

Buraları "gomple" benim gençler...

2 Comments

 1. ersin

  21 Ocak 2016 at 18:21

  Merhaba,
  nextgen galeriyi kurdum ve sayfaya eklemek istediğimde “Açılan pencerede aşağıdaki gibi “Display Galleries” altından “Select a display type” tıklıyoruz ve nasıl görüntülenmesi gerektiğini seçiyoruz.” aşamasında başlıklar çıkıyor ama seçebileceğim bir görünüm çıkmıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olur musunuz?

  • Ramazan ACAR

   07 Mart 2016 at 10:03

   bu anlatım baya eskilerde kaldı güncelleyince haber edicem fakat acarist@gmail.com hangout eklersen müsait olunca yardımcı olmaya çalışacağım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>